CGM LIFE eSERVICES: Moderní způsob komunikace s lékařem získává na oblibě

Čeští pacienti si oblíbili a stále více využívají ke komunikaci s lékaři digitální cestu. Podle posledních dat o využívání služeb CGM LIFE eSERVICES od společnosti CompuGroup Medical (CGM) se ukazuje výrazný nárůst zájmu a využívání těchto služeb pacienty i lékaři. Služby umožňují online objednání, konzultace, zasílání výsledků vyšetření a vystavení receptu.

Za poslední tři měsíce se oproti předchozímu kvartálu zvýšil počet uživatelů využívajících online služby CGM LIFE eSERVICES téměř o třetinu a každým dnem přibývají další. O pětinu také vzrostl počet zapojených ordinací. Čeští pacienti nejvíce využívají možnost online objednávání, u kterého kladně hodnotí jednoduchost, flexibilitu a možnost vybrat si vhodný termín podle vlastních možností.

Pacient se může sám objednat a lékař jen potvrdí návštěvu ve svém ambulantním informačním systému, pacientovi pak přijde automaticky e-mail o schválení. V ordinaci neustále nezvoní telefon a pacient si vhodný termín z nabízených vybere sám,“ popisuje výhody této služby Lenka Volfová, Head of Marketing z CompuGroup Medical ČR, dodavatele CGM LIFE eSERVICES.

Mezi uživateli jsou stále oblíbenější i další online služby, jako je vydávání receptů nebo online konzultace. Ty např. ve sledovaném období vzrostly dokonce o 180 %.

Nárůst obliby a využívání těchto služeb ukazuje, že podobné služby českým pacientům a lékařům chyběly a začínají je přijímat, jako např. elektronické bankovnictví, tedy jako něco, co jim přináší okamžitý účinek ve formě komfortu nebo úspory času,“ dodává L. Volfová z CGM.

Z údajů společnosti CGM také vyplývá, že Česká republika je na druhém místě hned za Německem, co se týče rychlosti nárůstu zapojení lékařů do CGM LIFE eSERVICES a na čtvrtém místě (za Německem, Rakouskem a USA) v rychlosti nárůstu zapojení pacientů.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *