Dynamický nákupní systém šetří VZP provozní

Všeobecná zdravotní pojišťovna v rámci snižování provozních nákladů přešla na takzvaný dynamický nákupní systém, který umožňuje prostřednictvím elektronických aukcí efektivně a pružně reagovat na vývoj trhu v rámci zadávacích řízení a významně tak ušetřit provozní náklady. Díky tomuto modernímu systému dochází rovněž ke zkrácení lhůt a snížení administrativní zátěže zadávacích řízení.

V praxi již Všeobecná zdravotní pojišťovna dynamický nákupní systém využila při hledání dodavatele zemního plynu na následující dva roky. Díky elektronické aukci se jí podařilo snížit původní hodnotu veřejné zakázky z 21,3 milionu na 17 milionů korun, což představuje úsporu 4,3 milionu korun. „Výhodou dynamického nákupního systému je povinné elektronické zadávání nabídek a díky tomu zkrácení lhůt a snížení administrativní zátěže zadávacího řízení. Zadavatel tak může flexibilněji řešit své potřeby. Celý proces je navíc zcela transparentní,uvedl Jan Halama, ekonomický náměstek Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Dynamický nákupní systém je plně v souladu se zákonem o veřejných zakázkách (č. 137/2006 Sb.) strategií elektronizace veřejných zakázek a opatřeními a principy uvedenými v doporučení Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Mgr. Jiří Rod
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *