eHealth Days 2012 proberou elektronizaci zdravotnictví

Elektronizaci zdravotnictví bude věnována konference eHealth Days, jež se uskuteční 16. a 17. října v Brně. Zaměří se na problematiku eHealth a mHealth, čili elektronického a mobilního zdravotnictví.

Konference nabídne konkrétní řešení

Konference zaměřená na problematiku eHealth a mHealth je nedílnou součástí zahajovacího programu prvního dne veletrhu Medical Fair 2012. Zahájí ji Petr Nosek, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní pojištění, který účastníky seznámí se strategií Ministerstva zdravotnictví České republiky. Ta směřuje k vytvoření hospodárného a funkčního systému eHealth. Na konferenci nebudou chybět ani prezentace konkrétních řešení elektronizace zdravotnické dokumentace a výstavby národního systému eHealth, přičemž nebude opomenuta ani aktuální problematika zajištění bezpečnosti dat.

Na programu bude i mHealth

Další programový blok programu eHealth Days se pak zaměří na projekty mHealth. Ty využívají nástrojů mobilní komunikace pro vzdálené monitorování zdravotního stavu pacientů a seniorů. Představeny budou některé pilotní projekty i jejich ekonomické konsekvence. Cyklus konferencí eHealth Days obecně představuje významnou komunikační platformu pro výměnu informací potřebných pro výstavbu národního systému eHealth v České republice. Dává prostor prezentaci doporučení zástupců nadnárodních organizací i představení národních úspěšně fungujících projektů a systémů eHealth v jiných zemích.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *