eHealth ve světě 1

Redakce eZDRAV.cz Vám bude nově prostřednictvím seriálu „eHealth ve světě“ poskytovat informace o stavu elektronického zdravotnictví v různých zemí. Zaměříme se jak na vyspělé státy, tak na státy rozvojové. Na emailovou adresu: info@ezdrav.cz nám můžete psát státy, které Vás nejvíce zajímají. Náměty budeme postupně zpracovávat a zveřejňovat na webu eZDRAV.cz.

V jednom z předchozích článků jsme vás informovali a průzkumu organizace WHO, který měl za úkol zhodnotit aktuální stav elektronizace zdravotnictví v jednotlivých zemích. Celý článek naleznete ZDE.

V roce 2013 vznikla, na základě průzkumu, příručka Atlas of eHealth Country Profiles, která se věnuje eHealth a inovacím v oblasti zdraví žen a dětí.

Průzkum byl proveden Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Mezinárodní telekomunikační unií (ITU) prostřednictvím Globální observatoře pro eHealth – Goe. Průzkum probíhal od června do října roku 2013 a týkal se 75 zemí světa, které mají na svědomí 98% veškerých úmrtí matek a dětí. Výsledky se podařilo získat z celkem 68 zemí, což je nejlepší výsledek šetření Goe vůbec.

Profily jednotlivých zemí popisují aktuální stav využívání informačních a komunikačních technologií a jejich vliv na dětské a ženské zdraví. I přes to, že se na výzkumu podíleli nejlepší národní odborníci, nebylo možné ověřit všechny odpovědi.

Dnes přinášíme stručný přehled o aktuálním stavu, strategii a politice eHealth ve Vietnamu (2013).

tabulka_1 tabulka_2 tabulka_3tabulka_4tabulka_5 tabulka_6