Elektronické zdravotní knížky blíže klientům

Služba Elektronických zdravotních knížek, jako prozatím jediný funkční eHealth projekt v ČR, pokračuje ve svém dalším rozvoji. Bude dostupná například i majitelům mobilních zařízení s operačním systémem Android.

Zdravotní knížka v mobilu

Další rozvoj služby Elektronických zdravotních knížek (EZK) potvrzuje novinka v podobě přístupu přes mobilní zařízení. Služba bude nyní dostupná na drtivé většině chytrých telefonů. Již od února 2012 ji lze využívat na zařízeních iPhone, iPad a iPod Touch. Aktuálně je mobilní aplikace Elektronické zdravotní knížky k dispozici už i majitelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Umožňuje tak všem klientům Všeobecné zdravotní pojišťovny kdykoliv a kdekoliv pohodlný přístup ke zdravotním informacím. Chytrými telefony přitom disponuje v České republice více než 1,5 milionu lidí. Zájem klientů potvrzuje i to, že si mobilní aplikaci EZK stáhlo pro tuto platformu již více než 7 000 uživatelů.

O službě je hodně slyšet

V současnosti se řeší smluvní závazky mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a společností IZIP, a.s. Pojišťovna chce totiž projekt financování systému IZIP ukončit. Uživatelé však mohou i nadále plnohodnotně a zdarma služby Elektronické zdravotní knížky využívat. V systému je uloženo zhruba 200 milionů zdravotních záznamů od 2,5 milionů pojištěnců VZP. Ani s koncem systému IZIP se mazat nebudou a pacientům i lékařům zůstane možnost do nich nahlížet.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *