Elektronické zdravotnictví se řešilo globálně v Dublinu

Takzvaný eHealth Week se uskutečnil ve dnech 13 – 15. května v hlavním městě Dublinu, v rámci irského evropského předsednictví. Největší celoevropská eHealth konference nastavila velmi vysokou laťku, například účastí irského ministra zdravotnictví. Podle jeho názoru je totiž eHealth řešení opravdu důležitým v rámci světa poskytování zdravotní péče. Nabízí navíc významnou příležitost pro stimulaci hospodářského růstu.

„Pevně věřím, že lepší zdravotní péče a spolupráce jednotlivých odvětví mohou vést k velké inovaci a mohou způsobit zvýšení efektivnosti, úspor pro jednotlivá odvětví a zlepšení péče o pacienty. eHealth nám může pomoci splnit požadavky na poskytování účinnější zdravotní péče a větší pokroky v oblasti kvality života,“ řekl James Reilly, irský ministr zdravotnictví.

eHealth Week nabídl více než 2500 delegátů z celého světa, také na 100 vystavovatelů. Událost přivítala osobnosti s globálními rozhodovacími pravomocemi z evropského veřejného i soukromého sektoru zdravotní péče, zástupce lékařů, nemocnic i IT manažerů. Součástí byla široká škála relací, workshopů a summitů. Novinkou byla rovněž eHealth Marketplace matchmaking akce, určená na podporu spolupráce mezi evropskými a americkými společnostmi, poskytovateli zdravotní péče a dalšími zúčastněnými stranami.

„Delivering Innovative Healthcare and Well-being“ bylo hlavním heslem dublinského eHealth Weeku, se zaměřením na několik klíčových oblastí: eHealth jako obchodní složka ovlivňující úspěšný obchodní model, posílení postavení pacientů, přeshraniční spolupráce, mobilní zdraví, vzdělávání a rozvoj dovedností. Hlavními mluvčími konference byli Neelie Kroes – víceprezidentka evropské komise pro digitální agendu a Theresa Cullen.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *