Heger čeká lepší komunikaci s VZP

Ministr zdravotnictví Leoš Heger očekává od nových členů správní rady VZP kritičtější pohled na problémy pojišťovny a také větší snahu je řešit. Vláda ve středu odvolala celkem sedm členů rady, deset jich jmenovala, z nich tři už ve správní radě byli.

Heger by chtěl například to, aby pojišťovny zveřejňovaly své smluvní vztahy, aby se smlouvy, a tedy i využívání peněz zdravotního pojištění, daly veřejně zkontrolovat. Za největší problém považuje to, že VZP hospodaří se ztrátou, letos zřejmě dosáhne tří miliard korun.

Mezi novými členy rady jsou například náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček, ředitelka odboru na ministerstvu zdravotnictví, exsenátorka Helena Rögnerová, či bývalý hejtman Plzeňského kraje a člen odborné komise ODS pro zdravotnictví Petr Zimmermann. Posílení vlivu ve správní radě umožní Hegerovi lépe prosazovat své záměry, ať už jde o řešení vztahů se společností IZIP, zdravotně-pojistné plány VZP či její smluvní politiku a změny v síti nemocnic. Tluchoř i Šnajdr, již dříve spojováni s kauzou elektronické zdravotní knížky IZIP, v radě zůstávají.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *