IZIP má pro VZP novou nabídku

Společnost IZIP, která pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu spravuje ještě do konce letošního roku elektronické zdravotní knížky, chce od pojišťovny získat další miliony. Nabídla jí novou a rozšířenou spolupráci.

Nabízené služby za 7 milionů

Firma IZIP předložila Všeobecné zdravotní pojišťovně nabídku, ve které jí navrhla, že by se v budoucnu kromě portálu starala také o její veřejné weby a takzvaný pacientský elektronický zdravotní záznam. Podle Aktuálně.cz by za to VZP měla platit každý měsíc více než 7 milionů korun. Informace se objevily v době, kdy ministerstvo zdravotnictví během kontroly v pojišťovně oznámilo, že v souvislosti s IZIP mohla být státu způsobena škoda téměř půl miliardy, a proto se obrátilo na Nejvyšší státní zastupitelství. Smlouvy mezi firmou a pojišťovnou jsou přitom v současné době vypovězeny a jejich platnost skončí s koncem roku 2012. Deset let spolupráce přišlo VZP na více než dvě miliardy korun.

Portál nemá od ledna kro spravovat

Definitivní tečka za IZIP to ale zřejmě není. Pojišťovna totiž v současné době neví, jak od ledna 2013 zajistí provoz portálu, na němž je v komunikaci s klienty závislá. Podle návrhu by IZIP chtěl od ledna za správu veřejného webu měsíčně 961 tisíc korun, za portál 1,6 milionu, za osobní účet pojištěnce 2 miliony a za elektronický zdravotní záznam 2,3 milionu korun. Přitom zmíněný elektronický zdravotní záznam má zřejmě trošku napodobovat zdravotní knížky, které se správní rada rozhodla zrušit. Nový systém má podle materiálu VZP mimo jiné nabízet výměnu dat pacientů, shromažďovat informace o zdravotním stavu pojištěnců nebo sdílení preventivních kalendářů.

Zdroj: Aktuálně.cz

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *