K dispozici je zpráva o vývoji .eu za 2. čtvrtletí

Podle vydané čtvrtletní zprávy o vývoji Q2 2013 se událostí, jež byla v daném období pro doménu nejvyšší úrovně nejdůležitější, stalo dubnové rozšíření členské základny správce .eu EURid o pět nových členů správní rady.

K novým členům, jež všechny tvoří asociace se silnou vizí orientovanou na internet, které jsou aktivní na evropské úrovni, patří: Konfederace evropských počítačových asociací (CECUA), Asociace pro ochrannou známku Evropského společenství (ECTA), Evropské asociace e-commerce a zásilkového obchodu (EMOTA), Evropský úřad pro interaktivní reklamu (IAB Europe) a Evropské sdružení řemesel a malých a středních podniků (UEAPME).

„S potěšením zde vítám zástupce těchto organizací, neboť věřím, že v našem trvalém úsilí učinit z .eu špičkovou internetovou koncovku pro evropské podniky, můžeme mít velký prospěch z jejich rozsáhlých zkušeností,“ komentoval událost výkonný ředitel .eu Marc Van Wesemael.

„Jako společnost očekáváme, že se naše pozornost dál posune směrem k všezahrnujícímu náhledu na internet, a zároveň zůstaneme zakotveni v pevné základně technických znalostí, kterou jsme během let vystavěli díky své spolupráci se zakládajícími členy.“

2. čtvrtletí v číslech

Během druhého čtvrtletí celkový počet registrací .eu vzrostl v 13 z 28 členských států EU na 3,70 milionů doménových jmen. Slovinsko, Bulharsko a Rakousko zaznamenaly nárůst nad 5 %. Míra obnovy zůstala během druhého kvartálu silná a v průměru činila 85 %.

Pro více informací o 2. čtvrtletí 2013 si stáhněte úplnou čtvrtletní zprávu na adrese http://link.eurid.eu/reports.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *