Komora uspořádá protest, pacienti mohou podepsat petici

Česká lékařská komora připravila protestní akci, ve které chce občanům sdělit, že kvůli krokům ministra Leoše Hegera (TOP 09) se sníží dostupnost, kvalita a bezpečnost péče. Půjde o informační kampaň v médiích i ordinacích. Součástí bude i jednodenní protest a lidé budou moci podepisovat petici.

Základní náplní tak budou protestní akce,díky kterým se bude veřejnosti dávat v potaz informace veřejnosti o tom, jak se sníží dostupnost, kvalita a bezpečnost zdravotní péče kvůli úhradové vyhlášce ministra Hegera a novému seznamu zdravotních výkonů, který vydal. Cílem akce je zejména zachránit kvalitní české zdravotnictví, což se může dle protagonistů podařit jen s podporou pacientů. Proto vsází ČLK na vysvětlovací kampaň vůči nim.

Komora uspořádá také petiční akci, občané mohou podpisem petice dát podle Kubka najevo, že nesouhlasí s tím, aby se zdravotnictví rozpadalo. Česká Lékařská komora už kritizuje chystané změny v síti nemocnic dlouhodobě. Spojila se s odbory, pacienty, řediteli nemocnic i kraji v boji proti plánovanému zrušení 10.000 akutních nemocničních lůžek. Pojišťovny poté couvly a všem nemocnicím daly nové smlouvy. Nyní burcuje k protestům také soukromé lékaře, prý jim klesnou příjmy až o 20 procent a hrozí jim ztráta smluv s pojišťovnami. Pojišťovny totiž hodlají upravit také ambulantní síť, na vyjednávání o nových smlouvách si daly rok.

Podle Hegerova náměstka a šéfa správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny Petra Noska dobíhá osmileté období platnosti smluv, takže by stejně skončily.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *