mHealth aplikace Dôvera po ruke si díky Cleverlance už rozumí i s Androidem

Na podzim loňského roku představila největší soukromá zdravotní pojišťovna na Slovensku Dôvera stejnojmennou mobilní aplikaciDôvera pro platformu iOS, nyní je k dispozici na Google Play i verze pro Android. Obě aplikace vyvíjela společnost Cleverlance Enterprise Solutions.

Pojištěnec díky této mobilní aplikaci získá například přístup ke své zdravotní dokumentaci, k výkazu zdravotní péče a k běžnému i evropskému průkazu pojištěnce. Geolokalizace  uživateli aplikace zobrazí a ukáže cestu k nejbližší otevřené lékárně v kteroukoli denní i noční hodinu nebo vyhledá nejbližší lékařskou pohotovostní službu. Pokud je uživatel fanouškem projektu Mojakrvnaskupina, notifikace ho upozorní na potřebu darování krve právě jeho krevní skupiny a nasměruje ho k nejbližšímu odběrnému místu pro darování krve. Aplikace uživateli také umožní naplánovat si preventivní prohlídky nebo očkování a prostřednictvím push notifikace mu tyto prohlídky připomene. Velmi užitečnou funkcí je takzvané SOS tlačítko, které je možné použít v případě zdravotní nouze.

„Jsme rádi, že rodina pojištěnců, kteří mohou využít naši aplikaci, se rozrostla právě o početnou skupinu příznivců platformy Android. Mohou se tak i oni přesvědčit, zda rozhodnutí poroty i veřejnosti v prestižní soutěži Cena ITAPA 2013 bylo správné,“ říká Martin Kultan, generální ředitel zdravotní pojišťovny Dôvera.

„Aplikace Dôvera po ruke je postavená pro Android 4.0 s využitím nejnovějšího API rozhraní. Vznikl tak robustní základ pro další rozvoj,“ dodává Milan Mitošinka, vedoucí jednotky Mobilních řešení v Cleverlance.

Aplikace je přístupná zadarmo, ale pouze pojištěnci zdravotní pojišťovny Dôvera mohou využívat všechny její funkce. Nyní si aplikaci mohou nainstalovat uživatelé mobilních zařízení s platformou iOS a Android.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *