Milan Cabrnoch bojuje za elektronické zdravotní knížky

Europoslanec ODS Milan Cabrnoch se snaží znovu obnovit a dostat do povědomí projekt elektornických zdravotních knížek IZIP. Poslance informuje o tom, že zdravotní knížky mají smysl a VZP by tak tento již několikaletý projekt vůbec rušit neměla.

Konkrétně usiluje Milan Cabrnoch o prodlužení smlouvy IZIP potom, co skončil termín její platnosti a účinnosti.  Obrátil se na  správní radu VZP a snaží se argumentovat důvody prodloužení a zachování elektronických zdravotních knížek.

Projekt elektronických zdravotních knížek IZIP vznikl původně v roce 2001. U jeho zrodu stáli europoslanci za ODS Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký. Zkušební provoz projektu IZIP začal v roce 2002, do běžného provozu byl uveden v listopadu 2004. Firma IZIP, která zdravotních e-knížky zajišťuje, byla původně společností s ručením omezeným, v roce 2006 se přeměnila na akciovou společnost. Do projektu IZIP investoval stát zhruba 2 miliardy korun. Jen samotné vytvoření systému přišlo na 300 milionů. IZIP byl proto kritizován jako předražený.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *