Ministerstvo dostalo 11 návrhů na elektronizaci

Ministerstvo zdravotnictví dostalo v rámci veřejné soutěže 11 soutěžních návrhů na podobu elektronického zdravotnictví v Česku. Vyhodnotí je do konce listopadu a ještě do konce roku vypíše na nový systém tendr. Elektronické zdravotnictví by tak mohlo být nastartované od ledna 2014, do té doby by měla být hotová legislativa, která stanoví pro zdravotníky povinnost systém používat.

Ministerstvo chce získat model, který má umožnit sdílet lékařům, zdravotním pojišťovnám i pacientům údaje o léčbě. Cílem je zlepšit péči a zároveň ušetřit. Úřad podle mluvčího vybere z došlých návrhů ten nejlepší, počítá ale i s využitím ostatních. Na pořízení systému plánuje vydat až 400 milionů, mohly by pocházet z evropských fondů.

K budování elektronického zdravotnictví přistoupilo ministerstvo poté, co Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) vypověděla smlouvu na elektronické zdravotní knížky a další služby elektronického zdravotnictví společnosti IZIP. Při vzniku IZIP se přitom plánovalo, že se systém rozšíří pro všechny zdravotní pojišťovny.

Součástí návrhu soutěže je i licenční smlouva, kterou uchazeč převádí na ministerstvo veškerá práva na svá řešení. Ministerstvo tak chce zajistit, aby nemohly nastat spory o vlastnictví projektu jako v případě VZP a IZIP.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *