Ministerstvo tlačí do čela VZP své lidi

Poslední dny se v souvislosti s Ministerstvem zdravotnictví v ČR řeší nejen výsledky veřejné soutěže, ale také největší zdravotní pojišťovna v zemi VZP. Ta totiž získala nové členy a teď bude měnit i své šéfy. V pondělí by měla zasednout nově obsazená správní rada VZP a podle informací Práva navrhne odvolání ředitele pojišťovny Pavla Horáka. Pravděpodobně dojde i k obměně šéfa správní rady VZP, kterým je bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr.

Ministerstvo řízené Leošem Hegerem chce na místa Horáka a Šnajdra dosadit své lidi. Na místě šéfa VZP by vedení ministerstva rádo vidělo vrchního ředitele přímo řízených organizací ministerstva zdravotnictví Zdeňka Kabátka. Šnajdra  by zase mohl vystřídat Hegerův náměstek Petr Nosek. Právu to potvrdil první náměstek ministra zdravotnictví Marek Ženíšek.

„Jsou to skvělí profesionálové i výborní a loajální parťáci. Věřím, že pokud by se změna ve VZP povedla, tak to bude znamenat novou éru, kdy se budeme snažit o maximální otevřenost směrem k pacientům, poskytovatelům i veřejnosti,“ řekl Právu Ženíšek.

Heger chce Horáka i Šnajdra odvolat již delší dobu, ale jelikož změny ve vedení pojišťovny může dělat pouze správní rada, musel ministr počkat, až v ní získá většinu. To se zřejmě minulý týden stalo, když vláda obměnila 10 členů z třicetičlenné rady. Kabátek není jediným kandidátem na ředitele VZP. Do výběrového řízení, v kterém nového šéfa pojišťovny zvolí správní rada, se prý chystají exministr zdravotnictví Tomáš Julínek  nebo náměstek ministra zdravotnictví Ferdinand Polák.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *