Ministerstvo zdravotnictví představuje transparentní rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet Ministerstva zdravotnictví nabízí zobrazení výdajů celého resortu v členění, které je přístupné široké veřejnosti. Zobrazuje výdaje v několika úrovních od Ministerstva zdravotnictví jako celku, přes jednotlivé kapitoly rozpočtu až k rozlišení na kapitálové a běžné výdaje. Údaje se zobrazují vždy nejdříve za uplynulý kalendářní rok, neboť aplikace čerpá data z účetních uzávěrek, které se sestavují až na konci sledovaného období.

Aplikace se ovládá pouze myší, přičemž k „rozkliknutí“ detailu slouží levé tlačítko a k návratu naopak pravé či „kliknutí“ na tlačítko „Jít výše“ v pravé části. Při najetí kurzorem na příslušné pole se na pravé straně aplikace zobrazí popis k daným výdajům. Pomocí volby počtu zobrazovaných úrovní (vlevo od tlačítka „Jít výše“) je možné upravovat zobrazení skladby rozpočtu. Pro přehlednost doporučujeme nastavení na zobrazení 2 či 3 úrovní.

Výdaje celého rozpočtu Ministerstva zdravotnictví, na zdravotnictví, krizovou připravenost a jiné veřejné služby činily například v roce 2012 z celkového rozpočtu MZ 5,9 mld. Kč. Z toho kapitálové (investiční) náklad pojaly 1,6 mld. Kč a běžné 4,3 mld. Kč. Celkové výdaje MZ v roce 2009 přesahovaly 11,3 mld. Kč, v roce 2010 9,4 mld. Kč a v roce 2011 7,8 mld Kč. Celkový rozpočet Ministerstva zdravotnictví tedy v posledních letech výrazně klesá.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *