Ministrem zdravotnictví by se mohl stát náměstek z Motola Holcát

Nabídku stát se ministrem zdravotnictví dostal od premiéra Jiřího Rusnoka náměstek ředitele FN Motol Martin Holcát. Na rozhodnutí má čas do pondělí.

Rusnok si ho včera pozval do Kramářovy vily. Matin Holcát, náměstek Fakultní nemocnice Motol a bývalý náměstek ministra zdravotnictví pak potvrdil, že byl ve vile a dostal nabídku ke zvážení. Žádné podmínky pro výkon své funkce si údajně  nekladl. Zatím je podle něj nabídka velmi čerstvá a  ještě nemá všechno uspořádané a rozmyšlené. Holcát chce svoje vládní angažmá projednat ještě s motolským ředitelem Miloslavem Ludvíkem a poradit se také s rodinou.

Martin Holcát je renomovaný lékař, který se staral například o exprezidenta Václava Havla. Několik let také šéfoval Všeobecné fakultní nemocnici. Narodil se 23. dubna 1954, vystudoval všeobecné lékařství na Karlově univerzitě a zaměřil se na obor ORL (ušní, nosní, krční). V 90. letech působil napřed jako odborný asistent ORL kliniky 1. Lékařské fakulty UK vPraze, od roku 1996 jako náměstek pro léčebnou péči ve Všeobecné fakultní nemocnici. O rok později se stal jejím ředitelem. Působil také jako první náměstek ministra zdravotnictví.

V pozdějších letech Holcát působil jako náměstek pro léčebně preventivní péči ve Fakultní nemocnici Motol. Holcát má na kontě řadu vědeckých publikací a aktivně vystupuje také na odborných přednáškách. Koncem 90. let šéfoval v Motole 15člennému konsiliu, které se staralo o tehdejšího prezidenta Václava Havla.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *