Mobilní aplikace poprvé zachránila život v ČR

K informaci jsme se dostali na portálu CGM Svět, který slouží primárně pro lékaře. Začátkem srpna se odehrála dramatická situace v Praze, kdy žena spadla ze skály. Přestože neměla aplikaci ani nainstalovanou v telefonu, díky návodu operátorky po telefonu, se přihlásila v mobilu do speciální aplikace. Ta pak pomohla záchranářům ženu rychle najít i ve složitém terénu.

 

Důvodem, proč bylo nutné ženu do aplikace navést, že v důsledku otřesu mozku byla dezorientovaná a netušila, kde se nachází. Jakmile zraněná žena zadala do mobilního prohlížeče adresu pro nouzové případy, určila operátorka na telefonu téměř přesně její polohu.

 

Pokud by žena měla v mobilu aplikaci Záchranka, stačilo by podržet jediné tlačítko, díky kterému by se automaticky dovolala na tísňovou linku a zároveň by byla odeslána její přesná poloha. Aplikace je zdarma dostupná pro všechny nejrozšířenější operační systémy. Je tedy zřejmé, že v budoucnu tato aplikace zachrání a pomůže celé řadě lidí. A co Vy? Už aplikaci Záchranka máte?