Na sjezdu České lékárenské komory se řešily zejména elektronické recepty

Hlavním tématem diskuze na výročním sjezdu České lékárenské komory, který se konal o víkendu v Benešově, byly elektronické recepty na léky. Systém e-preskripce by mohl vést k větší odbornosti lékáren, řekl v diskuzi s lékárníky ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Horák.

VZP podporuje odbornost lékáren, ale nejde to bez elektronické preskripce, která dodá potřebné údaje k vyhodnocení,“ uvedll Horák.

Do diskuze se také zapojil i ministr zdravotnictví Leoš Heger s tím, že zavedení elektronického předpisu léků by se ministerstvu technicky mělo podařit do konce letošního roku. „Chceme také více regulovat reklamu na doplňky stravy a také zvážíme postup podpory nezávislých lékáren,“ uvedl také v diskuzi Heger.

Sjezd lékárníků začal v pátek v odpoledních hodinách. Letos se na něj sjelo pouze 68 delegátů, což je historicky nejmenší počet. „Ano, na rozdíl od loňského volebního sjezdu se letos nesešla nadpoloviční většina členů,“ informoval prezident České lékárenské komory (ČLK) Lubomír Chudoba.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *