Nová aplikace s informacemi o lécích dostupných v ČR vyvinutá týmem lékařů a softwarových vývojářů

Mediately, malý tým lékařů a softwarových vývojářů, vytvořil aplikaci s informacemi o lécích vč. SPC, baleních, cenách a doplatcích. To vše v mobilní a webové verzi. Zdarma.

Tým, založený lékařem a několika vývojáři, často slýchával od jiných lékařů, že postrádají rychlý a jednoduchý přístup k dobrému zdroji informací o léčivech v dané zemi. Proto vytvořil jednoduchou a efektivní aplikaci, která tento účel splňuje. Projekt se postupně rozrostl do startupu a je v současnosti používán vice než 50 procenty lékařů ve Slovinsku. Tým v mezidobí pronikl na nové trhy, např. do Chorvatska nebo Srbska, a nyní představuje verzi pro Českou republiku

Pomocí aplikace můžete prohlížet databázi s více než 8900 léky s podrobnými informacemi, které zahrnují:

  •  Základní informace o léku (účinné látky, složení, výrobce, výdej, seznam)
  • Důležité informace ze souboru SPC (dávkování, indikace, kontraindikace, těhotenství, interakce, zvláštní upozornění, vliv na pozornost, nežádoucí účinky, předávkování)
  • Balení a ceny
  • ATC klasifikace

 

Aplikace umožňuje rychlý a efektivní přístup k důležitým a klíčovým informacím, kdekoliv a kdykoliv. V databázi můžete vyhledávat podle názvu léku nebo účinné látky. Databáze bude aktualizována měsíčně, takže vždy najdete nejaktuálnější informace.

Aplikace pro provoz nevyžaduje datové přípojení, s výjimkou stahování pdf souborů.

Webovou nebo mobilní (iOS, Android a web) verzi můžete vyzkoušet zde:

iOS App Store

Android Play Store

Web

screenshot-mediately