Nové glukometry eVito komunikují s mobilními zařízeními a hradí je pojišťovny

Společnost SHERLOG eVito, která se zabývá poskytováním telemedicínských služeb, začala nabízet sledování hladiny cukru v krvi pomocí velmi přesných glukometrů hrazených zdravotními pojišťovnami. Jedná se o jediný přístroj tohoto druhu v České republice, který umožňuje komunikaci s mobilními zařízeními pomocí bluetooth.

Nové glukometry navíc disponují mnoha užitečnými funkcemi. K těm patří například upozornění uživatele v případě, že na měření zapomene nebo pokud zařízení zaznamená výkyv v jeho obvyklých hodnotách. V těchto případech dokážou přístroje upozornit i rodiče dětí nebo potomky seniorů.

„Díky novým glukometrům, které lze propojit se systémem eVito, mají lidé trpící cukrovkou neustálý přehled o naměřených hodnotách, které systém zaznamenává, interpretuje a z dlouhodobého hlediska i vyhodnocuje,“ uvedl uznávaný diabetolog prof. Martin Haluzík. Glukometry jsou se systémem eVito propojeny pomocí bluetooth.

Novinku pro diabetiky společnost představila na víkendové konferenci Technologie v diabetologii 2013 v Darové u Plzně. Tématu telemedicíny se na konferenci věnovali i diabetolog prof. MUDr. Martin Haluzík, CSc., a kardiolog prof. MUDr. Aleš Linhart, DrSc., který představil systém eVito jako nástroj léčby a prevence civilizačních chorob.

Špičkové švýcarské glukometry s názvem FORA Diamond Mini, které systém eVito využívá, jsou bezkódovací, mají velký podsvícený inverzní displej, jednoduché ovládání, velkou paměť, rychlé měření a používají nejnovější enzym GDH-FAD, zabraňující interferenci s léčivy. Glukometry byly testovány na univerzitě v německém Ulmu a v referenční laboratoři Ministerstva zdravotnictví České republiky. Doporučuje je Česká diabetologická komora.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *