Odstartoval projekt MEDNET International. Českým sestrám a fyzioterapeutům umožní získat odborné zkušenosti v zahraničí

Společnost MEDNET, hlavní zprostředkovatel zaměstnání v oblasti zdravotnictví v České republice, zahájila projekt MEDNET International. České zdravotní sestry a fyzioterapeuté díky němu budou moci získat nové pracovní zkušenosti v zahraničí a prohloubit svou odbornou kvalifikaci.

„Projekt MEDNET International vznikl jako reakce na zájem států Evropské unie po kvalifikovaném zdravotnickém personálu. Rozhodli jsme se na tuto poptávku zareagovat a jejím prostřednictvím nabídnout nelékařským zdravotníkům z České republiky možnost krátkodobě vycestovat do zahraničí a vyzkoušet si práci v prostředí jiné země,“ vysvětlila Dagmar Dvořáková, manažerka komunikace společnosti MEDNET, která projekt provozuje.

 Délku pracovní stáže si zájemci mohou vybrat podle svých možností, pohybuje se v rozmezí od tří měsíců do jednoho roku. Podmínkou pro účast na projektu je pracovní zkušenost v oblasti zdravotnictví a základní znalost německého jazyka (minimálně úroveň B1). „Prozatím máme uzavřené dohody s německými zdravotními zařízeními. Postupně ale plánujeme nabídku rozšířit o další členské i nečlenské státy Evropské unie,“ dodala Dagmar Dvořáková.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *