POZOR na podvodné firmy, které Vám budou nabízet připojení k eReceptu

Nedávno SÚKL na svých stránkách upozornil na podvodné firmy, které lékařům nabízejí zřízení připojení k eReceptu. Na nekalé chování upozorňuje také jeden z největších poskytovatelů softwarů pro lékaře společnost CompuGroup Medical Česká republika s.r.o. na svém portálu www.cgmsvet.cz (pouze pro registrované uživatele). O co jde?

 

„Lékaři a lékárníci jsou oslovováni jménem SÚKL, a kromě nabídky připojení k systému za finanční úplatu, jsou od nich vylákávány osobní údaje. 

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v terénu zachytil informace o činnosti osoby či osob vydávajících se za pracovníky SÚKL, kteří telefonicky kontaktují potencionální zájemce o zajištění přístupu k Centrálnímu úložišti elektronických receptů (CÚER) a jménem SÚKL vyžadují sdělení jejich osobních údajů a vyžadují též poplatky ve výši několika tisíc korun za vyřízení žádosti a samotné připojení k CÚER.

Proti uvedeným praktikám se SÚKL důrazně ohrazuje!

SÚKL upozorňuje, že zajištění připojení k Centrálnímu úložišti elektronických receptů není zpoplatněno a lze jej zajistit i bez prostředníka. SÚKL touto cestou vyzývá všechny zdravotnické profesionály, aby informace k systému elektronické preskripce čerpali výhradně z oficiálních zdrojů (www.epreskripce.cz) či se případně obraceli na oficiální informační linku 800 900 555 nebo e-mail erecept@sukl.cz.

SÚKL v této věci zvažuje právní kroky k zamezení takovýchto aktivit, které směřují k poškození těch, kteří se chtějí k CÚER přihlásit.“

 

Zdroj: http://www.sukl.cz/sukl/upozorneni-na-podvodne-jednani-falesne-infolinky-k-ereceptu