Projekt DRG Restart

Projekt DRG Restart sleduje jako nosný cíl vybudování dlouhodobě udržitelné datové, informační a personální základny pro optimalizaci a průběžnou kultivaci systému úhrad lůžkové péče v ČR. Dosažení tohoto cíle předpokládá ustavení multioborového týmu klinických specialistů, odborníků na ekonomiku ve zdravotnictví, ICT a statistickou analýzu dat.

Základní principy, na kterých projekt DRG restart plánuje vybudovat systém optimalizace úhrad lůžkové péče, jsou následující:

  • Respekt k funkčním klinickým standardům
  • Vybudování reprezentativní a pravidelně aktualizované datové základny
  • Exaktní a reprodukovatelná metodika
  • Princip odborné oponentury
  • Transparentnost komunikace

 

header

Více o projektu DRG Restart naleznete na oficiálních stránkách projektu ZDE.

Na toto téma, včera a dnes, proběhla odborná konference za účasti ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.

„Chceme, aby nemocnice dostaly spravedlivě zaplaceno za to, co vykonávají, a podmínkou toho je, aby se připravil úhradový systém, který bude odrážet reálné náklady většiny českých nemocnic. Pro pacienta to bude znamenat to, že jeho léčba bude zaplacena tak, aby nebyl v nemocnici odmítán s tím, že od pojišťovny nedostane dostatečně zaplaceno. A zároveň to bude znamenat, že v každé nemocnici bude léčba postupovat podle stejného standardu a bude stejně hrazena,“  řekl Svatopluk Němeček před zahájením odborné konference DRG Restart.

Video z konference je dostupné na webu Ministerstva zdravotnictví ZDE.

O projektu DRG Restart vás budeme informovat v dalších článcích na našem webu eZDRAV.cz