Správní rada VZP schválila postup Kabátka k převzetí Portálu IZIP

Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) schválila návrh ředitele VZP Zdeňka Kabátka na postup při převzetí Portálu od společnosti IZIP. Přes Portál komunikuje VZP s pojištěnci, lékaři i plátci pojistného. Nyní platí za provozování portálu společnosti IZIP 72 milionů korun ročně, chce si ho provozovat sama.

Druhou a rozsáhlejší část kauzy, která spočívá v odprodeji 51 procent akcií menšinovému vlastníku firmě eHI eHealth International, správní rada neřešila. Na programu je bude mít v srpnu. Pokud VZP své akcie odprodá, zcela odejde z kritizovaného projektu, do něhož za deset let dala téměř dvě miliardy korun. Elektronické zdravotní knížky, které jsou pro veřejnosti viditelným symbolem projektu, by už tedy VZP neměla. Dopisem by upozornila klienty VZP, kteří knížku mají, že jejich data nadále už jsou pouze v rukou soukromé společnosti. Lidé by se mohli rozhodnout, zda chtějí knížku dál mít u IZIP, nebo také skončí.

Podle serveru Aktuálně.cz nabídla společnost IZIP pojišťovně veškerá práva k portálu za 63 milionů korun bez DPH. Ředitel Kabátek však za nejvýhodnější považuje převzít Portál pod křídla VZP. Podle Noska je ohledně Portálu „na stole varianta určitého ocenění“, jeho výše bude předmětem dalšího jednání.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *