SÚKL rozjel nové centrální úložiště

V týdnu od 14. 8. Státní ústav pro kontrolu léčiv rozjížděl nové rozhraní pro centrální úložiště receptů. Souběžně s ním nechal běžet také stávající rozhraní, kvůli připravenosti IT dodavatelů pro softwary lékařů. Od dnešního dne, tedy 22. 8. bylo staré rozhraní definitivně vypnuto a vše již „běží na novém“.

 

Nyní bude možné více než půl roku testovat nové rozhraní, jeho stabilitu a připravenost na povinné spuštění od 1. 1. 2018. Na rozdíl od elektronické evidence tržeb, kde řada lékařů čeká s přípravou na povolební situaci, u eReceptu je již nyní jist, že bude skutečně povinný pro všechny lékaře.

 

Otázkou zůstává, nakolik jsou lékaři připravení. Stále je celá řada ambulancí, kde není možné se přihlásit k internetu, jelikož ho v místě nikdo neposkytuje, a nebo pokrytí není dostatečné. Bude také zajímavé sledovat, jak si budou muset lékaři poradit s vystavením eReceptů v terénu, například v horských vesničkách, kde je problém s telefonním signálem, natož pak s internetem. Na toto téma pro Vás připravujeme rozhovor, který očekávejte v nejbližších dnech.

 

Mezitím sledujte náš Seriál: eRecept.