Tématem rozvoje ICT v Česku se zabývala tripartita

Na posledním zasedání tripartity se kromě surovinové a energetické politiky či připravovaného zákona o státní službě jednalo také o problematice informačních a komunikačních technologií.

Téma do diskuse vznesli zástupci Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR). S vládou se shodli na tom, že současná situace týkající ICT a jejich využívání ve veřejné správě je spíše chaotická a roztříštěná, což rozhodně nepřispívá ke zvyšování konkurenceschopnosti ČR.

Musí se jasně určit osoba a resort, který převezme veškerou odpovědnost za oblast ICT v této zemi, vypracuje se strategie opřená o rozpočet a ICT se zahrne do Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti,“ uvedl na jednání tripartity Ivan Vrzal, člen představenstva SP ČR a předseda Expertního týmu pro ICT.

Premiér Bohuslav Sobotka na zasedání uvedl, že koordinátorem se stane Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.. „Rádi bychom do diskuse o budoucnosti informačních technologií také více zapojili podnikatelskou sféru,“ doplnil předseda vlády.

Ve zmiňovaném expertním týmu pro ICT se aktivně podílí také česká ICT UNIE. Oblast zdravotnictví sice v týmu nemá přímo svého zástupce, i tak ale činnost tohoto týmu může mít pro oblast eHealth významné dopady. Proto pro Vás jeho činnost nadále sledujeme.

Záznam brífinku po jednání tripartity můžete zhlédnout zde.

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *