V Brně se bude řešit eHealth

Ve dnech 16. a 17. října 2012 se bude v Brně rozebírat elektronizace české zdravotnické sféry. V rámci kongresu Medical Fair 2012, jež se koná na brněnském výstavišti, jsou totiž na programu i tzv. eHealth days.

Brněnské eHealth days začnou v úterý ve 14.00 slavnostním zahájením a úvodním slovem Petra Beneše ze společnosti Sdělovací technika, jež celou událost organizuje. Úvodního slova se pak ujme i náměstek ministerstva zdravotnictví Petr Nosek. Na programu už pak budou jen odborná témata a žhavé diskuze na téma rozvoj elektronické komunikace VZP ČR, zkušenosti s ePreskripcí na Slovensku, využití cloudu ve zdravotnictví, skutečné náklady a potenciální přínosy systému eRecept  nebo třeba zdravotnctví a eHealth v kontextech EU.

Středeční program se zaměří na možnosti budování eHealth očima Svazu pacientů ČR, představí Národní telemedicínské centrum či InspectLife – webový informační systém pro telecare a telehealth a bude se do hloubky věnovat možnostem propojování zdravotnictví a archivováním zdravotnické dokumentace.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *