V jihlavské nemocnici se rozšířil Wi-Fi signál

V jihlavské nemocnici se pacienti připojí zdarma na internet už téměř všude. Pro pacienty se v nemocnici totiž rozšířilo pokrytí Wi-Fi. Zdarma na internet se tak dostanou už téměř na všech místech areálu. Velký zájem je o zapůjčování tabletů. Pacienti si díky nim krátí čas na lůžku a přímo z postele se tak mohou připojit k internetu, nebo se spojit se svojí rodinou.

Signál Wi-Fi se podařilo rozšířit díky v pořadí už třetímu projektu v rámci dotačního titulu Kraje Vysočina: „V současné době tak mají pacienti přístup na internet ze všech lůžkových a ambulantních prostor jihlavské nemocnice. Pokud má někde pacient problém s připojením z důvodu nedostatku signálu, může nás kontaktovat na e-mailové adrese wifi@nemji.cz nebo se může obrátit na personál nemocnice. Oddělení ICT následně tyto podněty řeší posílením signálu, pokud je to možné. I nadále platí, že přístup na internet je zdarma,“ vysvětluje vedoucí ICT David Zažímal.

Od půlky ledna mají pacienti možnost zapůjčit si tablety iPad. „Přímo z postele se tak můžou připojit k internetu, spojit se díky nainstalovaným programům s rodinou, nebo hrát hry. Kdo si tablet půjčil, byl nadšený,“ dodává David Zažímal. Tablet zatím využilo 53 hospitalizovaných pacientů. Půjčení stojí 50 korun a potřeba je k němu jenom občanský průkaz a objednání služby na telefonu 567157550 – tablet pacientům pracovníci ICT přinesou až do postele.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *