Více času na pacienta: S administrativou Vám pomůže umělá inteligence

Jste neustále zahlcováni narůstajícím objemem administrativy? Připadá Vám, že máte stále větší počet povinností v oblasti zdravotnické dokumentace, jež Vám častokrát berou tolik potřebnou energii a čas, které byste mohli věnovat péči o své pacienty? Vysoká míra byrokracie se bohužel stává každodenní realitou českého zdravotnictví. Proto přicházíme s dalším řešením, jak Vám tyto povinnosti co nejvíce zjednodušit. Tímto krokem Vám chceme poskytnout ještě více času na to nejdůležitější – na péči o pacienta.

V červenci letošního roku spustíme pilotní testování softwaru s prvky umělé inteligence. Tento software porozumí psanému textu ve zdravotnické dokumentaci podobně jako člověk, vybere z ní podstatné údaje, najde mezi nimi souvislosti a z dlouhých textů sestaví strukturovaná data. Navíc dokonce dokáže tyto informace přepsat do zdravotnických záznamů nebo vložit do správných kolonek ve specializovaných nástrojích pro podporu léčby. Umělá inteligence může právě tento prvotní proces analýzy textu a přiřazování významu jednotlivým položkám zastat a ušetřit Vám tak čas s rutinní administrativou. S takto uspořádanými informacemi lze rovněž dále efektivně pracovat a více je vytěžit například v podobě statistik, reportů či při přípravě zúčtovací zprávy pro pojišťovny, jelikož umělá inteligence nahraje do zdravotnického softwaru i data, která máte čas pouze přečíst a dál s nimi nepracujete.

Máte zájem zapojit se do pilotního testování tohoto softwaru s prvky umělé inteligence HarveyX? Stačí kontaktovat Jiřího Leníka (jiri.lenik@cgm.com)ze společnosti CompuGroup Medical ČR.

 

Zdroj: TZ CompuGroup Medical Česká republika s.r.o.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *