Video chat s lékařem? Asistence od Allianz je nyní i online

Novinkou v asistenčních službách Allianz pojišťovny je od letošního roku video chat s lékařem. Přes svůj mobilní telefon nebo počítač mohou klienti na speciálním webu diskutovat s lékařem, kterého zároveň uvidí i na obrazovce.

Největší výhodou video chatu s lékařem je vizuální kontakt, který lidem dodá větší klid a jistotu. Díky tomu se spojení s lékařem ještě více přiblíží jeho osobní návštěvě. Nový video chat je k dispozici 24 hodin denně na webové adrese www.medickaasistence.cz.

„Vrcholící zimní sezóna s sebou přináší i časté úrazy na lyžích. Nejčastěji jde o úrazy horních a dolních končetin, které v řadě případů vyžadují okamžitý chirurgický zásah. K většině těchto případů navíc dochází v oblíbených zimních střediscích v Rakousku, Itálii, Francii či Švýcarsku,“ říká vedoucí cestovního pojištění Allianz pojišťovny Jana Slavíková.

Pokud jde o úraz způsobený na sjezdovce, většinou na místě zasahuje horská služba, která pomocí skútru nebo vrtulníku zajistí převoz do zdravotnického zařízení. A cena takového zásahu se vyšplhá na 4 až 5 tisíc EUR. Náklady na okamžitou ortopedickou operaci se pohybují v rozmezí 5 – 12 tisíc EUR v závislosti na typu operace a zdravotnickém zařízení.

Ve většině případů nejsou klienti po operacích schopni využít plánovaného návratu, a tak jim převoz zpátky do ČR také zařídí asistenční služba Allianz. Průměrné náklady se liší v závislosti na vzdálenost, pohybují se však kolem jednoho tisíce EUR.

Zdroj TZ Allianz