Vodafone je partnerem aplikace První pomoc

Vodafone ve spolupráci s Českým červeným křížem představuje unikátní aplikaci První pomoc. Aplikace slouží jako rychlá a okamžitě dostupná příručka první pomoci s radami ke zvládnutí krizových situací. Uživatelé v ní najdou postup pomoci při srdečním infarktu, zlomenině nebo při drobných úrazech a poraněních. Ve chvílích, kdy jde o minuty, mohou srozumitelné postupy jak poskytnout odbornou pomoc zachránit zraněnému i život. Aplikace je českou verzí programu Univerzal First Aid App vytvořeného Americkým Červeným křížem a odpovídá Standardům první pomoci vydaným ČČK.

„Aplikace poslouží jako vždy dostupná příručka první pomoci s radami ke zvládnutí situací od zlomeniny až po přisáté klíště.” říká Josef Konečný, ředitel Úřadu Českého červeného kříže.

Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti Vodafonu k tomu dodává: „Každý člověk se může dostat do situace, kdy správné informace hrají zásadní roli. V tomto případě mohou mobilní telefony život lidem nejen ulehčovat, ale i zachránit.“

Aplikace je k dispozici pro telefony s OS Android a Apple iOS a je dostupná ke stažení zdarma. V přehledné grafice má tři základní záložky: NAUČTE SE, V NOUZI a PŘIPRAVTE SE. Součástí jsou i krátká videa a tísňovou linku pak může uživatel vytočit přímo z aplikace pomocí jediného tlačítka.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *