Výzkum Seznam.cz: chytrý mobil a přístup k internetu

Seznam.cz provedl výzkum mezi uživateli telefonů, kteří se jejich prostřednictvím připojují k internetu. Zjistil několik zajímavých informací, rozdělil mobilní surfaře na manažery, závisláky, hračičky, znuděnce a praktiky.

První informace asi nikoho nepřekvapí. K internetu se připojujeme nejčastěji z chytrých telefonů s velkými displeji, pohodlným ovládáním a podporou rychlých datových přenosů.Překvapivá není ani druhé zjištění, k mobilnímu internetu se nejčastěji připojují lidé mladí, i když i zástupci věkové skupiny 25-40 let využívají internet v mobilu relativně často. S rostoucím věkem ale práce s mobilním internetem oslabuje. Mladí ale za surfování neradi platí. Pokud je k dispozici síť Wi-Fi, ochotně ji využijí. Ráno se poprvé připojují až při čekání na odvoz do školy či do práce, podstatně menší počet surfařů si hraje s mobilním internetem už v posteli, v době mezi probuzením a skutečným vstáváním.

Všechny uživatele mobilního internetu pak Seznam.cz podle jejich charakteristických vlastností rozdělil do pěti skupin. K internetu se tak připojují manažeři, závisláci, hračičkové, znudění a praktici. Jak se od sebe liší?

mobilni_internet

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *