VZP chce konečně uzavřít kauzu IZIP

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek chce do konce září konečně dotáhnout ke konci kauzu IZIP.  VZP chce totiž odejít z projektu internetových zdravotních knížek a vyjednává s menšinovým vlastníkem o odkupu svých akcií, kterých vlatní 51 %. Zároveň ale komunikuje další fungování svého portálu.

Kabátek přitom považuje IZIP za příklad nezvládnutého plánu z hlediska projektového řízení. Je podle něj totiž obsahově velmi zajímavý, některé zdravotní pojišťovny mají také své elektronické karty. VZP ale nedokázala projekt obhájit, prezentovat a nezvládla to, že majetková struktura neodpovídala požadavkům doby. Kabátek soudí, že kdyby VZP byla stoprocentním vlastníkem od začátku, projekt se vyvíjel jinak.

Do projektu dala pojišťovna za deset let existence asi 1,7 miliardy korun, nepodařilo se ho ale rozšířit. Projekt, jenž eviduje na internetu data o zdraví a léčbě klientů VZP, měl uspořit peníze. Jeho funkcí bylo také bránit zbytečnému opakování vyšetření a podání stejných léků od různých lékařů. U lékařů však narazil na odpor. Pokud bude správní rada na červnovém jednání s Kabátkovým návrhem souhlasit a dá mu mandát, aby ve svém řešení pokračoval, chce ředitel v následujících dvou měsících učinit technické kroky – to znamená vyřídit dohody o majetkových vyrovnáních i všechny technické věci.
Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *