VZP digitalizuje úspěšně dokumenty

VZP v minulých dnech úspěšně ukončila první etapu pilotní fáze projektu digitalizace dokumentů, který odstartoval na začátku června nejprve pro Regionální pobočku Brno. Od té doby bylo zpracováno již více než 124 tisíc dokumentů. Postupně byla do pilotní fáze zařazena i Regionální pobočka Ostrava. Se zapojením všech šesti regionálních poboček v celé České republice se počítá předběžně v prvním čtvrtletí roku 2014.

Regionální pobočky Brno a Ostrava obhospodařují všechny čtyři moravské kraje a Vysočinu. Jejich zapojení do pilotního projektu umožní v příštích měsících VZP otestovat systém digitalizace v plné zátěži – tedy v běžném neprázdninovém režimu.

Data a informace jsou pro VZP nepostradatelné a přijímá je jak v elektronické, tak v textové podobě. Tento stav bude trvat ještě řadu let – smluvní partneři pojišťovny ani plátci pojistného nemají zákonnou povinnost elektronické komunikace. Jen v červnu a v červenci bylo v rámci pilotního projektu digitalizace zpracováno 124 930 dokumentů.

Počet zpracovaných dokumentů za jednotlivé měsíce v pilotních krajích

Typ dokumentu Červen 2013 Červenec 2013 Celkem
Pořizované ručně 18 932 22 232 41 164
Nahrávané automaticky 24 237 59 529 83 766
Celkem 43 169 81 761 124 930

Z dosavadních zkušeností vyplývá, že automatické vytěžování dokumentů (převážně strukturované formuláře) na digitalizační lince je nejen rychlejší, než jejich ruční „typování“, ale mnohonásobně se také snížila chybovost dat, která se dostávají do informačního systému VZP. V příštích měsících budou nadále dolaďovány veškeré detaily projektu a ověřována také návaznost všech systémů, které VZP při své činnosti využívá.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *