VZP prodlouží s IZIP smlouvy na portál

Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny rozhodla o prodloužení smluv se společností IZIP na provozování portálu, který potřebuje ke komunikaci s lékaři i pacienty. Smlouva je na dobu neurčitou s půlroční výpovědní lhůtou.

VZP byla původně od ledna 2013 bez portálu, ke konci roku totiž projekt IZIP „dostal výpověď“. Prodloužení spolupráce nakonec schválila správní rada na návrh ministerstva zdravotnictví. Výběrové řízení na nový systém by totiž trvalo celý rok a pojišťovna by za něj musela dát 200 milionů. Za provoz portálu nakonec zaplatí po dojednané slevě pět milionů korun měsíčně.

Jako pojistku ale údajně VZP z rozhodnutí správní rady výběrové řízení vypíše, kdyby se nepodařilo dohodnout s IZIP na dalším postupu. Řešením je podle člena správní rady Michala Sojky buď akcie prodat, takže by pojišťovna neměla žádné, nebo naopak akcie koupit a mít sto procent, případně ještě firmu IZIP rozdělit na dvě samostatné části, kde portál bude stoprocentně vlastnit VZP a elektronické knížky zase IZIP.

VZP nyní má 51 procent akcií, zbytek drží švýcarská firma eHI eHealth International. Prodloužení smlouvy na portál je prvním krokem k odvrácení arbitráže.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *