Zdravotní monitor Wello: Unikátní kryt pro iPhone snadno zhodnotí tělesné funkce

Na první pohled běžný plastový kryt, ve skutečnosti však zdravotnická pomůcka s mnoha vestavěnými senzory, které dokáží kromě tlaku nebo teploty změřit i EKG či okysličení krve.

Většina mobilních gadgetů na trhu slouží především k pobavení nás či okolního publika – některé z nich je pak hodno označit jako docela zbytečné. Čas od času se však objeví výrobce, jehož doplněk přináší skutečnou přidanou hodnotu pro naše zařízení a jedním takovým je i americká společnost Azoi, která již zanedlouho uvede na trh zdravotnického pomocníka s názvem Wello.

Wello je kompatibilní s telefony iPhone 4S/5/5S, komunikuje přes Bluetooth a je jen o chlup silnější než běžné plastové kryty. Po 30 sekundách měření dokáže vyhodnotit naši teplotukrevní tlak či rytmus, vykreslit graf EKG a v neposlední řadě také hladinu okysličení krve. Přiložíme-li pak přídavnou trubičku a foukneme do ní, dozvíme se dokonce, v jakém stavu jsou naše astmatické plíce.

Sportovce s již stávajícím příslušenstím jistě potěší i fakt, že lze Wello snadno propojit přes Wi-Fi s jinými fitness trackery, ze kterých budou data stahována a shromažďována na jednom místě, v jedné aplikaci. Ta samozřejmě nabídne rozsáhlejší záznamy o měřených hodnotách, které půjde zobrazit v týdenním, měsíčním i v dlouhodobém výpisu.

Veškerá elektronika je umístěna na výměnné kartě, ke které se dostaneme z vnitřní strany krytu. Tento snímatelný modul – nikoli tedy jen zalité součástky přímo v plastovém těle – je zde zvolen z toho důvodu, aby šel snadno použít i v jiných krytech různých telefonů. Výrobce už tedy předem počítá s tím, že bude Wello multiplatformní a chytnou se jej i ostatní tvůrci mobilního příslušenství, jimž bude tato základní karta dodána.

Vše teď závisí na Americkém Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), jehož schválení je očekáváno na konec léta. S co nejkratší prodlevou pak bude Wello uveden na trh ve více než 35 zemích světa a kdekomu by se mohl zalíbit jako šikovný dárek k Vánocům. Už v současné době si jej můžete předobjednat na oficiálních stránkách výrobce , připravte si ale 3 970 korun. Tato vysoká cenovka však odpovídá originálnímu mobilnímu gadgetu, který by mohl být jako jeden z mála skutečně i užitečný.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *