Zdravý životní styl v éře elektronizace

Zdraví nemusí vždy znamenat pouze zdravotnictví, ale také životní styl člověka. A i tato doména postupně podléhá elektronizaci a může být zahrnuta pod širší pojem eHeatlh. V souvislosti s naší Velkou prázdninovou soutěží se redakce eZDRAV pustí i do tohoto tématu. Chystáme pro Vás sérii článků zabývající se elektronizací zdravého životního stylu.

Dnešní článek bude představovat úvod do elektronizace zdravého životního stylu. V čem jeho elektronizace spočívá, jaké jsou možnosti a prostředky a co výhody a nevýhody? Na tyto otázky se Vám dnes pokusíme odpovědět.

Zdravý životní styl stojí především na dvou pilířích – na zdravé výživě a na pohybové aktivitě. V obou těchto oblastech nám rozmach technologií a jejich zvyšující se dostupnost může být velmi nápomocná. Chceme-li prospívat svému tělu a zdraví, není žádný důvod, proč do tohoto procesu nezapojit i technologie.

V minulých desetiletích byly možnosti získávat informace o zdravém životním stylu, monitorovat své návyky, vyhodnocovat je a zlepšovat poněkud omezené. Často nám nezbylo nic jiného, než se obrátit přímo na odborníka – zdravotníka, poradce či trenéra – nebo pátrat v knihách. Tento způsob je i dnes určitě přínosný, ale ne každému vyhovuje např. z hlediska časového nebo finančního.

Dnes kromě vyhledávání informací na internetu existuje spousta možností, jak nám technologie mohou v naší cestě ke zdravému životnímu stylu pomáhat. Existuje nepřeberné množství webových stránek, kde najdeme nejen informace, ale můžeme si zde zaznamenávat a měřit svůj úspěch, najít zde motivaci, video-tréninky nebo online konzultace se speciality.

Nejen počítač a internet, ale také mobilní zařízení nám v dnešní době nabízejí spoustu možností. Jejich hlavním esem jsou specializované mobilní aplikace často spojené s různými senzory – např. pro měření kalorického příjmu či uběhnutých kilometrů.

Všem těmto aspektům se v nejbližších týdnech redakce eZDRAVu bude věnovat. Dnes zde uvedeme hlavní důvody, proč roste obliba online nástrojů pro zdraví životní styl:

článek1.8.

Zdroj: http://online-fitness-services-review.toptenreviews.com/

1) Pohodlí – Nemuset nikam cestovat, věnovat se cvičení či plánování kdykoliv je to pro mě pohodlné – to je jedna z největších výhod.

2) Nástroje sledování a měření – Interaktivita, měření na míru, jednoduché vedení záznamů – tyto výhody přináší zejména mobilní aplikace a senzory.

3) Cena – Je mnohem levnější zaplatit někomu za hotové řešení, za aplikaci, za video-kurz než za to, aby se mi individuálně věnoval.

4) Čas – Časová úspora je jednou z nesporných výhod, souvisí především z tím, že odpadá dojíždění a pevně daný rozvrh či otvírací doba.

5) Soukromí – Mnoho lidem je příjemnější, že se nemusí s nikým bavit osobně nebo například cvičit před někým cizím na veřejném místě.

6) Podpora – Motivace od komunity je při změně životního stylu důležitá, elektronizace možnosti takového komunikace značně rozšiřuje a boří prostorové bariéry.

7) Počasí – Pro spoustu lidí oblíbená výmluva, proč něco odložit, zde odpadá.

Souhlasíte s tímto seznamem? V příštím článku se můžete těšit na podrobnější pohled na online fitness a cvičení ve světě i v českém prostředí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *