Zeman vstupuje do diskuze o zdravotnictví, sešel se s Kubkem

Prezident Miloš Zeman se sešel s prezidentem České lékařské komory (ČLK) Milanem Kubkem. O schůzku požádal právě Kubek, který Zemana informoval o krizi ve zdravotnictví a seznámil ho s textem petice za zachování kvalitního zdravotnictví. Petici šíří komora, odbory i pacientské organizace. Je mimo jiné namířena proti snižování výdajů na zdravotnictví, předraženým lékům či dlouhému cestování k lékaři. Zeman nyní chce zprostředkovat jednání mezi ministerstvem zdravotnictví, ČLK a odbory.

ČLK po jednání uveřejnila na svých webových stránkách podrobný popis průběhu jednání:

Během dvě hodiny trvajícího rozhovoru za přítomnosti senátora MUDr. Vladimíra Drymla informoval MUDr. Milan Kubek prezidenta republiky o současné krizi ve zdravotnictví i o jejích příčinách a seznámil ho rovněž s textem petice za zachování kvalitního zdravotnictví, kterou již podepsalo více než 90 000 občanů.

Pan prezident Zeman považuje zajištění dostupnosti kvalitní a bezpečné zdravotní péče pro všechny občany za prioritu a bude se i nadále vážnou situací ve zdravotnictví zabývat.

Prezident České republiky Ing. Zeman slíbil, že se v souladu s tezemi prezentovanými ve svém inauguračním projevu pokusí v nejkratším možném termínu zprostředkovat jednání mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR a Českou lékařskou komorou spolu se zdravotnickými odbory, přičemž je zároveň s ohledem na závažnost současné krize ve zdravotnictví ochoten osobně se podílet na hledání jejího řešení.

Prezident ČLK Dr. Kubek tuto nabídku s poděkováním přijal.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *